Kiaušinių dažymas
Atnaujinta: 2023-09-18

Kiaušinių dažymas

 

Ruošiantis šv. Velykoms vienas svarbiausių šventės akcentų yra velykiniai margučiai. Marginti kiaušinius gali visa šeima, nes tai smagi ir kūrybiška veikla patinkanti ir mažiems ir dideliems. Išmargintus kiaušinius vaikai, ypač, mėgsta ridenti, o šeimininkės slapta varžytis, kurios margutis gražesnis, įdomesnis ir orginalesnis. Metai iš metų yra naudojami tradiciniai margučių dažymo būdai, bet kasmet atsirandi ir vienas kitas dar nematytas ir negirdėtas kiaušinių marginimo būdas.

marguciai

Velykiniai margučiai.

 

Kiaušinių dažymas svogūnų lūkštais

Viena seniausių ir populiariausių kiaušinių marginimo technikų yra dažymas svogūnų lukštais. Jais mėgsta dažyti močiutės, kurios techniką yra perėmusios iš savo mamų ir dažnai nebeturi laiko ir kruopštumo kiaušinius dažyti naujais būdais. Dažant lukštais galima išgauti spalvas nuo šviesiai gelsvos, rusvos iki raudonos ar net rudos. Šiuo būdu patogu dažyti rudus kiaušinius, kadangi jų atspalvis panašus. Tad, jeigu parduotuvėje pamiršote nusipirkti baltų kiaušinių, drąsiai galite naudoti rudus ir vis tiek gauti gražų margutį. Verta paminėti, kad išgauti įdomesnius ornamentus, galima su augalų lapeliais. Prieš apsukant kiaušinį svogūnų lukštais ir aprišant audeklu ar įdedant jį į nailoninę kojinę, prie jo reikia prispauti, kokį nors augalo lapelį. Tinka įvairūs žaliuojantys augalai kaip petražolės, rūtos, tujos,  gėlytės ir maži jų lapeliai.

 Kiaušinių_dažymas_svogūnū_lukštais

Kiaušiniai dažyti svogūnų lukštais.

 

Kiaušinių dažymas vašku

Vašku dekoruoti kiaušiniai yra dar vienas iš senesnių laikų atėjęs marginimo būdas. Šią techniką taip pat mėgsta vyresnio amžiaus žmonės, kurie yra kruopštūs, detalūs ir turi gerą akį. Norint išgauti įspūdingai atrodantį raštą reikia daug praktikos ir kūrybiškumo, todėl ne itin daug žmonių renkasi šį būdą. Pats dekoravimas būdas neatrodo sudėtingas. Į skystą vašką mirkote smeigtuko galvutę ir juo ant kiaušinio paviršiaus piešiate įvairius raštus, o kai vaškas sustingsta, kiaušinį mirkote šiltame vandenyje nuspalvintame jūsų pasirinkta spalva. Kuomet kiaušinis įgauną spalvą galite jį išimti ir nuvalyti vašką.

 dazymas_vasku

 Kiaušiniai dažyti vašku.

 

Kiaušinių dažymas natūraliomis priemonėmis

Kitas labai populiarus būdas kiaušinius prieš Velykas dažyti nuoviromis. Iš skirtingų prieskonių ir daržovių jūs galite išgauti visą spalvų paletę. Kiekvienai spalvai išgauti reikės laiko ir pastangų, tačiau galutinis rezultatas džiugins dar labiau žinant, kad jis buvo pasiektas naudojant tik natūralias, nekenksmingas priemones. Mėlyną spalvą galima gauti iš raudonųjų kopūstų, geltoną – iš ciberžolės, rožinę – iš burokėlių, žalią – iš špinatų, šokoladinę – iš kavos tirščių, ruda/raudoną – iš juodosios arbatos arba tų pačių svogunų laiškų. Labai gražią spalvą kiaušiniai įgauna nuo mėlynių. Verdant kiaušinius su mėlynėmis ir cukrumi gausis marmurinės mėlynos spalvos kiaušiniai, palaikant mėlynių tyrėje švelniai mėlyni kiaušiniai. 

 Dažymas_nuoviromis

Natūralūs produktai, kuriais išgausite spalvotus kiaušinius.

 

Kiaušinių dažymas kaklaraiščiu

Marginimas šilkiniais kaklaraiščiais yra mažiau žinomas ir naudojamas būdas, tačiau juo išgauti margučiai atrodo ypač unikalūs. Apviniojus kiaušinį kaklaraiščio šilkine dalimi ir išvirus, kaklaraiščio raštas atsispaus į kiaušinį suteikdama jam neįprastus ir įdomius ornamentus. Jeigu nenorite naudoti savo ar vyro mėgiamų aksesuarų, įvairių raštų kaklaraiščius galite pigiai įsigyti dėvėtuose ar pigių rūbų parduotuvėse už nedidelę kainą.

 Dažymas_kaklaraiščiais_2

Kiaušiniai nudažyti su kaklaraiščiais.

 

Kiaušinių dažymas vaškinėmis kreidelėmis

Spalvingai atrodančius margučius galite gauti su vaškinėmis kreidelėmis. Šis būdas, ypač, patiks vaikams, kadangi tereikia išvirtą dar karštą kiaušinį apibarstyti patarkuotomis spalvotomis kreidelėmis. Ant kiaušinio kreidelių drožlės ištirps ir jis pasidengs įvairiomis spalvomis. Norint gauti dar gražesnį margutį, ant kiaušinio kuomet barstote kreidelių drožles pridėkite ir sidabrinių ar auksinių blizgučių.

 Dažymas_vaškinėmis_kreidelėmis

Kiaušinių dažymas vaškinėmis kreidelėmis.

 

Kiaušinių dekoravimas servetėle

Atsiradus dekupažui, atsirado ir naujas kiaušinių marginimo būdas – servetėlėmis. Tai pakankamai paprastas ir įdomus būdas papuošti savo velykinius kiaušinius. Pasirinkus šį dekoravimo būdą, tereikia nusipirkti jums patinkančių servetėlių ir klijų. Jeigu klijų neturite, galite naudoti kiaušinio baltymą. Nuo servetėlės nepamirškite atskirti viršutinį sluoksnį su paveikslėliu, kuris bus reikalingas dekoravimui. Tada išvirtą kiaušinį reikia aptepti klijais ir prie lukšto prispausti servetėlę ar jos patinkančią dalį. Tuomet kiaušinį palikite atokesnėje vietoje išdžiūti.

 dekupazas

Kiaušiniai marginami dekupažo būdu.

 

Kiaušinių dekoravimas auksu

Dar vienas iš naujesnių laikų atėjęs dekoravimo būdas, kuomet jau viena spalva nudažytus kiaušinius įtriname į specialias sidabro ar aukso folijas. Folija prie kiaušinio prilips, prieš tai jį aptepus su specialiais klijais ar vandeniu praskiestu lipalu. Auksinės ar sidabrinės dalelės nuo folijos aplips aplink kiaušinį įvairiose vietose ir sudarys prabangų marmuro efektą. Renkantis šį būdą galite priemones pirkti atskirai dekupažo parduotuvėje arba rasti specialių pakuočių skirtų dekoruoti kiaušinius šiuo būdų. Jose rasite paprastus kiaušinių dažų miltelius, auksinius ar sidabrinius folijos lapelius ir klijus.

 Dažymas_aukso_folija

Kiaušiniai dažyti auksu.

 

Kiaušinių dekoravimas lipdukais

Paprasčiausias ir mažiausiai laiko užimantis margučių dekoravimo būdas - lipdukai. Parduotuvėje galima nusipirkti įvairių specialiai kiaušinių dekoravimui skirtų lipdukų, kuriais vaikai galės apklijuoti jau paruoštus kiaušinius. Prieš apklijuojant lipdukais, kiaušinius pirmiau galite nudažyti jums patinkančioms spalvomis.

 Dažymas_lipdukais

Kiaušinių puošimas lipdukais.

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Temos straipsniai

Antis gabaliukais kokosų pieno padaže

Orkaitėje kepta ir kokosų pieno padaže troškinta antis

Kiaušiniai įdaryti grybais

Džiovintais grybais įdaryti kiaušiniai

Kiaušiniai įdaryti silke

Silke įdarytų kiaušinių receptas

Kumpiu įdarytos kiaušinių puselės

Įdaryti kiaušiniai su kumpiu

Salotos su žuvimi Velykoms

Salotų su žuvimi patiekalai Velykiniam stalui. Velykinis salotų su lašisa vainikas, tuno salotų Velykinis receptas ir Velykinės špinatų ir rūkytų lašišų salotos su citrinų-krapų padažu.

Velykiniai mėsos vyniotiniai

Velykinis mėsos vyniotinis yra tradicinis švenčių stalo patiekalas. trys receptai: karkos vyniotinis, vyniotinis su džiovintais abrikosais, vyniotinis su baravykais.

Velykiniai kiaulienos patiekalai

Velykų kiaulienos receptai. Tradicinė šaltiena, netikras zuikis bei gardūs kiaulienos šonkauliukai šventiniam Velykų stalui.

Velykiniai kiaušinių patiekalai

Kiaušinių patiekalai Velykoms. Burokėliais įdaryti kiaušiniai, netikras zuikus su kiaušinių įdaru, maltinukas su kiaušinio įdaru.

Velykiniai patiekalai iš karpio

Karpio patiekalai Velykiniam stalui, Velykų valgiai iš karpio, receptai iš karpio Velykoms

Velykiniai paukštienos patiekalai

Velykų pauštienos receptai. Tradiciniai keptos anties ir kalakuto valgiai ant Velykų stalo.

Velykiniai silkės patiekalai

Silkės patiekalai Velykų stalui. Silkės su avokadais ir keptomis daržovėmis Velykoms, Silkės su morkomis Velykoms ir silkės su burokėliais receptai.

Velykiniai vištienos patiekalai

Velykų vištienos receptai. Skaniausi vištos orkaitėje, vštienos kepsnio ir blauzdelių valgiai ant Velykų stalo.

Velykiniai žuvies patiekalai

Velykų patiekalai iš žuvies. Keptos lydekos su svogūnų padažu, žuvies filė su kaparinio sviesto padažu ir žuvies kotletų su varške receptai Velykų stalui.

Velykinės bobos receptas

Labai skanaus tradicinio Velykinio pyrago, Velykinės Bobos receptas

Velykinės mišrainės

Skaniausios mišrainės Velykoms, Velykų mišrainės receptai

Velykinės salotos

Velykinės salotos skanus, lengvai paruošiamas patiekalas. Dėl jose naudojamų šviežių vaisių ir daržovių, dar ir labai sveikas patiekalas. Spalvingos salotos papuoš jūsų šventinį stalą ir suteiks vitaminų.

Įdaryti kiaušiniai su krabų lazdelėmis

Krabų lazdelėmis ir avokadu įdarytos kiaušinių puselės

Želė kiaušiniai

Kiaušiniai su želatina iš mėsos