Blynų receptai
Atnaujinta: 2023-02-13

   Blynai yra bene universaliausias patiekalas pasaulyje, jie gaminami iš daržovių, įvairių pieno produktų, valgomi su įvairiausiais priedais. Beveik visos kultūros  turi tradicinių blynų receptą, nuo lietuviškų žemaičių blynų iki prancūziškų lietinių. Pirmą kartą blynus raštu paminėjo graikų poetas apie 600 m. pr. Kr. Šis skanėstas, kuris šiek tiek skiriasi nuo mums šiandien pažįstamų įprastų blynų, buvo gaminamas naudojant kvietinius miltus, alyvuogių aliejų, medų ir rūgpienį.1100 m. po Kr. atsiranda Užgavėnės, jos tampa tradiciniu būdu sunaudoti pieno produktus prieš gavėnią. Blynų receptai šiais laikais jau yra gerokai pasikeitę, bet šis patiekalas lyg šiol lieka vienu populiariausių patiekalų pusryčiams visame pasaulyje. Pateikiame Jums top 9 blynų receptus.

blynų receptai

Šokoladas, uogienės, grietinėlė puikiai tinka prie miltinių blynų

Čirviniai blynai

Belgija garsėja savo vafliais visame pasaulyje. Jie buvo pristatyti dar 1958 m., tačiau Lietuvoje mes turime ne ką prastesnę versija - čirvinius blynus. Daugeliui iš mūsų tai neabejotinai sukelia nostalgija, čirviniai blynai yra vaikystės klasika. Kaip ir vafliai, čirviniai blynai traškus ir saldūs, sudetyje daugiau sviesto ir cukraus, nei įprastuose blynų receptuose, bet šie blynai neabejotinai verti nuodemės. 

čirviniai blynai

Čirviniai blynai gali būti pateikiami su sviestu ir sirupu arba su šviežiomis uogomis

 

Čirvinių blynų receptas ir ingredientai paspaudus saugią aktyvią nuorodą: čirviniai blynai

 

Mieliniai blynai

Šiemet užgavenės vyks vasario 21 d.Neatsiejama nuo šios šventės tradicija -  valgyti blynus, atėjo iš slavų kultūros. Tradicinis lietuvių maistas buvo riebi mėsa (lašiniai ar pan.) ir šiupinys, net pačios užgavenės buvo vadinamos šiupinio švente. Pasak etnologų, per užgavenes reikėtų valgyi net 12 kartų. 

mieliniai blynai

Mieliniai blynai gali būti patiekiami su medumi ar sirupu

 

Mielinių blynų receptas ir ingredientai paspaudus saugią aktyvią nuorodą: mieliniai blynai

 

Lietiniai blynai 

Lietinių blynų legenda siekia net XIII a. Sakoma, kad viename Prancūzijos regionų, namų šeimininkė netyčia užpylė plonos košės ant karštos, plokščios keptuvės. Kadangi anuomet žmonės nebuvo linkę švaistyti net menkiausių gaminimo klaidų, ji tai valgė. Realesnė, tačiau sunkiai patvirtinama teorija, jog lietiniai blyneliai buvo sukurtas dėl klaidos, kurią 1895 m. padarė 14 metų padavėjo padėjėjas Henry Carpentier kavinėje „Cafdé Paris“ Monte Karle. Jis ruošė desertą Velso princui, būsimam Anglijos karaliui Edvardui 7-ajam.

lietiniai blynai

Traškūs ir gardūs lietiniai blynai

 

Lietinių blynų receptas ir ingredientai paspaudus saugią aktyvią nuorodą: lietiniai blynai

 

Cukinijų blynai 

Gerai mums visiems žinomi ir mėgstami cukinijų blynai iš tiesų yra tradicinis graikiškas patiekalas (angl. zucchini fritters). Tie, kurie esate lankėsi Graikijoje, sutiksite, kad šie cukinijų blynai yra gerai  žinomi visoje šalyje. Jie atsirado Kretos saloje, tačiau šiais laikais jų rasite kiekviename Graikijos restorane ar tavernoje. Cukinijų paplotėliai dažniausiai patiekiami su grietine arba marinara padažu. Cukinijų paplotėlius taip pat naudoja kaip vegetariškus burgerius.

cukinijų blynai

Norint išgauti dar įdomesnį skonį cukinijų blynus kartais dedamas fetos ar parmezano sūris

 

Cukinijų blynų receptas ir ingredientai paspaudus saugią aktyvią nuorodą: cukinijų blynai

 

Grikių blynai

Blynai su grikių miltais darosi vis populeresni tarp sportininkų, kalorijas skaičiuojančių žmonių, bei ieškančių sveikesnių alternatyvų. Į blynus, kuriuose įprasti miltai pakeičiami grikiais dribsniais, turėtų atkreipti dėmesį ir gliuteno netoleruojantys žmonės - Grikiuose glitimo nėra. 

grikių blynai

Skaniausi grikių blynai 

 

Grikių blynų receptas ir ingredientai paspaudus saugią aktyvią nuorodą: grikių blynai

 

Bulviniai blynai

Bulviniai blynai daugeliui žmonių asocijiojasi su žydišku maistu, tradiciškai pateikiamų su obuoliene, tačiau  jų kilmė yra gerokai platesnė. Jie kilę iš Rytų Europos šalių – Vokietijos Austrijos, Rusijos ir Lenkijos ir buvo paplitę kaip valstiečių maistas. Bulvės buvo pigios ir lengvai laikomos, todėl jos buvo pagrindinis maisto produktas, todėl reikėjo išradingų bulvių receptų, jog netektų valgyti to paties kasdien. Bulviniai blynai vis dar išlieka vienu populiariausių patiekalų ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių.

bulviniai blynai

Bulviniai blynai su grietine ir obuolių uogiene

 

Bulvinių blynų receptas ir ingredientai paspaudus saugią aktyvią nuorodą: bulvinių blynai

 

Blynai su obuoliais

Blynai su obuoliais yra jau klasika tapusi šio patiekalo variacija. Geriausiai derantis prieskonis obuoliams žinoma yra cinamonas, kuris tūkstančius metų buvo vertinamas dėl savo gydomųjų savybių. Cinamonas yra daug antioksidantų ir kitų naudingų junginių. Kai kurie tyrimai rodo, kad jis gali padėti kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje, apsaugoti nuo širdies ligų ir sumažinti uždegimą. Pasigaminę blynus su obuoliais ir cinamonu ne tik džiaugsitės tobulai derančiais skoniais, bet ir papildysite su maistu gaunamų maistinių medžiagų kiekį.

blynai su obuoliais

Blynai su obuoliais gali būti pagardinami klevų sirupu

 

Blynų su obuoliais receptas ir ingredientai paspaudus saugią aktyvią nuorodą: blynai su obuoliais

 

Blynai su kefyru

Kefyras yra labai lengvai pritaikomas kaip gaminimo ar kepimo ingredientas, kuris, naudojamas vietoj pieno, pasukų ar vandens, suteikia skanaus ir maistingo akcento prie bet kurio recepto. Jis prideda tekstūros ir skonio bet kuriam kepiniui, kadangi  buvo fermentuotas. 

blynai su kefyru

Gardūs pusryčių blynai su kefyru ir mėlynėmis

 

Blynų su kefyru receptas ir ingredientai paspaudus saugią aktyvią nuorodą: blynai su kefyru

 

Žemaičių blynai

Šie blynai neabejotinai yra sočiausi blynai iš visų variacijų .Žemaičių blynai yra autentiškas lietuviškas receptas išliekantis populerumo viršūnėje neveltui, juos pagaminti užtrunka kiek ilgiau nei kitus blynus, bet dėl žemaičių blynų skonio negaila ir kiek pasistengti.

žemaicių blynai

Žemaičių blynai turėtų būti aukso spalvos

 

Žemaičių blynų receptas ir ingredientai paspaudus saugią aktyvią nuorodą: žemaičių blynai

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Temos straipsniai

Blynų receptai

Top 9 skaniausi blynai, blynai iš miltų, žemaičių blynai, čirviniai, blynai iš daržovių,

Bulviniai blynai

Bulvinių blynų receptas , sotūs blynai, blynai iš daržovių

Cukinijos blyneliai

Purių blynelių iš cukinijų receptas

Cukinijos receptai

Skaniausi patiekalai iš cukinijos, ką skanaus pagaminti iš cukinijos, top 6 cukinijos receptai

Cukinijų blynai

lengvai pagaminimi cukinijų blynai, blynai iš daržovių

Cukinijų blyneliai

Blynelių iš cukinijos receptas, kaip iškepti skanius cukinijų blynelius

Grikių blynai

blynai su grikių miltais, blynai su pasukomis, sveikuoliški blynai

Lietiniai blynai

gardūs lietiniai blynai, miltiniai blynai

Mieliniai blynai

Užgavėnių blynai, kaip išsikepti mielinius blynus, mieliniai blynai su rikotos sūriu ir citrinos žievele

Purūs moliūgų blynai

Purių moliūgo blynų receptas, skaniausi purūs moliūgų blynai.

Žemaičių blynai

Kaip išsikepti skaniausius žemaičių blynus, sotūs blynai

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: