Marinuotos morkos žiemai
Atnaujinta: 2023-07-20

   Daugelį svečių nustebina mūsų mėgstamas užkandis - traškios marinuotos morkos. Išvaizda jos mažai skiriasi nuo šviežių, ką tik nuskustų morkų. Subtilaus, kiek aštroko skonio morkos, kartu su sūriu ir rūkyta mėsa  itin tinka kaip užkandis prie vyno. Jų darome kelis tipus, traškios ir minkštos marinuotos morkos. Pastarosios labai puikiai dera kaip garnyras prie karštų mėsos, ypač žvėrienos patiekalų. Gaminat skiriasi tik virimo laikas. Traškias morkas palaikom apie minutę, daugiau apšutinam nei verdam. Minkštosios morkos verdamos apie 5 minutes. Traškiai marinuotas laikom vėsiai, nes kartais surūgsta. 

   Morkas marinavimui  dažniausiai naudojam iš praretintųjų. Jau kelinti metai nusiperkam labai netolygios kokybės morkų sėklą, todėl sėjam kiek tankiau, geriau praretinti nei turėti tuščius tarpus. Pirmas retinimas būna birželio mėnesį, bet morkos būna labai nedidelės. Antras retinimas būna liepos antroje pusėje kai morkos pasiekia apie 10 centimetrų ilgį ir apie 1,5 centimetro diametrą. Jas labai lengva paruošti, pakanka nuplauti ir kiek patrinti delnuose. Žievė dar nesusiformavusi.
  Taip pat pagal šį receptą galima gaminti ir rudenines morkas. Tiek mažesnes nekondicines, tiek perpjauti dideles morkas. Tik jau reikia nuskusti žievę. 
 
 4 kg morkų,
 2 l vandens,
400 ml aliejaus,
300 ml acto,
200 g cukraus,
2 šaukštai druskos,
40 juodųjų pipirų žirnelių,
2 galvos česnako

Aštrumui gauti sudedam kelias pjaustytas čili paprikų ankštis

Užvirinus vandenį į jas sudedam morkas. Traškias verdame apie 1 minutę, minkštas 5 minutes. Česnako skiltelės verdamos ne daugiau minutės. Nupilam vandenį į kitą puodą ir sudedam marinato ingradientus. Morkas išdėliojame į stiklainiukus. Užvirus marinatui supilstome jį į stiklainėlius. Užsukam dangteliais ir palaikom apvertus kol atauš. 

Marinuotos morkos žiemai

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Temos straipsniai

Burokėlių mišrainė žiemai

Konservuota mišrainė iš burokėlių žiemai

Korėjietiškos morkos žiemai

Korėjietiškų morkų žiemai gaminimo receptas

Marinuotos morkos žiemai

Kaip marinuoti morkas žiemai, aštrios morkytės aliejuje, morkų marinatas

Moliūgų ir morkų pyragas

Moliūgo ir morkų pyrago receptas, skaniausias moliūgų ir morkų pyragas.

Morkų ir svogūnų mišrainė žiemai

Konservuotos mišrainės iš morkų su svogūnais receptas žiemai