Geriausios salotos su špinatais
Atnaujinta: 2023-09-18

   Pavasario pabaiga tai metas kai organizmas siurbte siurbia vitaminus. O jų kaip ir antioksidantų  yra labai daug špinatuose. Špinato lapuose daug magnio, kalio ir ypač geležies, vitaminų A, B, P, E. Visos šios medžiagos pilnumoje išlieka kai lapai yra švieži ir termiškai neapdoroti. Todėl pats sveikiausias špinatų paruošimo būdas yra salotos. 
   Geriausi špinatai iš lysvės gegužės mėnesį ir rudenį. Pavasarį špinatai sėjami balandžio antroje pusėje ir jau gegužės viduryje bus 5 - 6 lapelių augalas. Kiek vėliau ims formuotis stiebas ir špinato kokybė kris, ima kauptis rūgštynių rūgštis. Kokybė labai greitai krenta nuskynus špinatus. 

  Špinatai gana neutralaus skonio todėl tiks su daugybe maisto produktų. Salotose su špinatais tinka sūdyta ir rūkyta lašiša, rūkyta ir kepta vištiena, baltieji mocarela ir feta sūriai. Puikiai tiks kietieji sūriai. Iš vaisių ir daržovių dera obuoliai, pomidorai, braškės.
 
  Kiek citrinos sulčių priduoda rūgšties panašiai kaip pas rugštynes. 

 Špinatų salotos su lašiša

 

salotos su špinatais

Špinatai 200 g,
Rukola  100 g,
Pomidorų  100 g,
Svogūnų 50 g,
Lašišos 150 g,
Obuolio 70 g,
Landana, fetos sūrio 100g,

3  Šaukštai aliejaus
Šaukštas citrinos sulčių,
Druska arba sojų padažas

 Špinatus ir rukolą supjaustome arba suplėšome. Įdedame pjaustytus pomidorus, svogūnus, obuolius. Supilame aliejų, sudedame  druską arba sojų padažą. Išmaišome ir sudedame lašišą ir sūrį. Lengvai išmaišome ir įlašiname citrinos sultis.

  Špinatų salotos su kruopomis ( bulguru)

 

salotos su špinatais ir kruopomis

Bulguro 200g,
Špinatų 300 g,
Rūkytos lašišos 150 g,
1 citrina, 

Labai tiks 200 g. pomidorų
Druska,

Bulgurą užpilame verdančiu vandeniu, palaikome kol atauš uždengus šutinimo puodelį dangčiu. Ataušus sudedame pjaustytus špinatus, pomidorus, lašišą. Įdedame druską ir įlašiname citriną. Palengva išmaišome. 

 

 

 

Komentarai (0)
Prisijunkite, kad galėtumėte komentuoti

Temos straipsniai

Trinta špinatų sriuba

4 rinktiniai trintos špinatų sriubos receptai, kreminė špinatų sriuba, trintos špinatų sriubos receptas, kelios paslaptys kaip pagerinti špinatų sriubos skonį,

Špinatų sriuba žuvies sultinyje

Krevečių skonio sriuba iš špinatų

Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį: